با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز 


امروز قصد دارم یک کتابی که مطالعه ی آن  بسیار لذت بخش است رو خدمت شما معرفی کنم. 


+++موضوع این کتاب مسائل خلاف بین دو مذهب اسلامی بزرگ یعنی شیعه و اهل تسنن می باشد. نام این کتاب( المراجعات ) یا(حق جو و حق شناس) می‌باشد. 

***در مورد مؤلف این کتاب باید گفت که ایشان سید عبدالحسین شرف الدین رحمةالله علیه نام دارد و از علمای به نام شیعه می‌باشند و از سلاله ی نبی خاتم صلی الله علیه و آله می‌باشند. این کتاب از نامه نگاری های ایشان با شیخ وقت الازهر یعنی شیخ سلیم البشری می‌باشد. 

روش گفتگو یا به عبارتی مناظره بین این دو عالم از دو مکتب شیعه و سنی با سؤالی از طرف شیخ سلیم البشری که سنی می‌باشد شروع می‌شود. ایشان سوالاتی اساسی و محوری را نسبت به مذهب تشیع مطرح می‌کند و در مقابل سید شرف الدین رحمةالله جوابهایی عالمانه و عالم پسند به شیخ البشری می دادند و البته گاهی جای سوال کننده و جواب دهنده عوض می‌شد یعنی سید شرف الدین سائل و شیخ البشری جواب می دادند. 

***از مزیتهای این کتاب این است که:

1)عالمانه است یعنی سوالها و جوابها عالمانه است. 

2)دور از تعصب مذهبی است. 

3) هر دو طرف گفتگو مهلتی کافی برای پاسخ به سؤال طرف مقابل داشند لذا سعی می شد که بعد از تحقیق و بررسی و ذکر منبع حدیثی که به آن استناد می شود به آن استناد شود. 


###با مطالعه ی این کتاب از یک گفتگوی عالمانه هم لذت می برید و هم می توانید حقیقت را بیابید و اطلاعات دینی خود را افزایش دهید. 


امیدوارم مفید بوده باشد...... 

موفق و مؤید باشید.......