منطق بیان

قال الامام علی علیه السلام:أجملوا فی الخطاب تسمعوا جمیل الجواب؛ زیبا بگوئید تا زیبا بشنوید. (غرر الحکم،ج2،ص 266)

هر گام، یک عمل صالح...

روز انتخابات است؛ دوستان همه سعی کنیم در این انتخابات شرکت کنیم چرا که بعضی از مراجع دین، شرکت را واجب شرعی می دانند مثل مرحوم امام خمینی و دیگران و البته به کسی رأی دهیم که نافع کشور و خدمتگذار مردم باشد. 

جالب است که بدانید که قرآن کریم برای اینچنین اعمالی ارزش واجر اخروی قائل است لکن نه برای کل عمل به عنوان یک مجموع بلکه هر گامی که موجب غضب دشمنان الهی شود، یک عمل صالح و نیک محسوب می شود (دقت کنید ، نه هر گام ثواب دارد بلکه قرآن هر گام را یک عمل نیک می شمارد): ما کان لأهل المدینة ومن حولهم من الأعراب أن یتخلفوا عن رسول الله ولا یرغبوا بأنفسهم عن نفسه ذلک بأنهم لا یصیبهم ظمأ ولا نصب ولا مخمصة فی سبیل الله ولا یطئون موطئا یغیظ الکفار ولا ینالون من عدو نیلا إلا کتب لهم به عمل صالح إن الله لا یضیع أجر المحسنین(١)


سزاوار نیست که اهل مدینه، و بادیه‌نشینانی که اطراف آنها هستند، از رسول خدا تخلّف جویند؛ و برای حفظ جان خویش، از جان او چشم بپوشند! این بخاطر آن است که هیچ تشنگی و خستگی، و گرسنگی در راه خدا به آنها نمی‌رسد و هیچ گامی که موجب خشم کافران می‌شود برنمی‌دارند، و ضربه‌ای از دشمن نمی‌خورند، مگر اینکه به خاطر آن، عمل صالحی برای آنها نوشته می‌شود؛ زیرا خداوند پاداش نیکوکاران را تباه نمی‌کند.


پی نوشت: 

١)سوره ی توبه ، ایه ی ١٢٠


ان شاالله که هر چی خیر و صلاح کشور هست پیش بیاد
ان شاءالله
جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۶ , ۱۱:۳۶ سیّد محمّد جعاوله
خدا خیرتان دهد
آمین ممنون
آی گفتی برادر باید چشم دشمنان اسلام را که در هوس براندازی دین و دیانت مردم هستند و ستون آن یعنی ولایت مطلقه فقیه را مورد هجوم قرار داده اند را کور کنیم و با شرکت قدرتمند در انتخابات اسلام را سربلند نمایم
و محقق هم شد بحمد الله تعالی
حضور مردم خوب بود..

اما انتخاب افتضاح بود...
بالاخره سلایق و تفکر سیاسی متفاوتی در ایران وجود دارد و ظاهرا  گفتمان اصلاح طلبی مقبولیت بیشتری از اصول گرائی در ایران دارد.
این ها واقعا در مورد وبلاگ نویسی ایده های عظیم هستند.

شما در اینجا برخی از عوامل دلسرد کننده را لمس کرده اید. هر چی رو به عقب برگردونی
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
Designed By Erfan Powered by Bayan