گفت: ما که شیعه هستیم و کاری به اهل‌سنت نداریم؛ کجا در منابع ما آمده که امام علی علیه‌السلام فرموده‌اند که حضرت زهرا (علیهاالسلام) شهید شدند؟! اگر حضرت زهرا(علیهاالسلام)شهید شده اند، آن هم با آن تفاصیلی که ما مى‌گوییم، چطور امام علی (علیه‌السلام) بعد از شهادت زهرا(علیهاالسلام) وحتی در دوران حکومت خود یادی ازشهادت اوتوسط عمر نکرد؟
گفتم:
۱) امام علی (علیه‌السلام) به هنگام دفن حضرت زهرا (علیهاالسلام) فرمود: أَمَّا حُزْنِی فَسَرْمَدٌ وَ أَمَّا لَیْلِی فَمُسَهَّدٌ (۱): از این پس اندوه من جاودانه، و شبهایم، شب زنده دارى است، تا آن روز که نزد خدا بروم.

۲) خود حضرت علی (علیه‌السلام) در دوران حکومت خود نزد سلیم بن قیس از شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام یاد کردند و فرمودند: فاطمه (علیهاالسلام) از دنیا رفت در حالى که اثر تازیانه در بازویش مانند بازوبند باقى مانده بود(۲)

۳) ابن عباس می‌گوید: امام‌ علی (علیه‌السلام) در جنگ صفین از کتابى که به املای پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و به خط خودشان بود برایم خواندند که چگونه حضرت زهرا علیها السّلام شهید شد.(۳)

و در نهایت گفتم: دوست من نباید یک پرسش را در ذهن بدون پاسخ بگذاریم بلکه باید بپرسیم و تحقیق نماییم که شبهه در ذعن رسوخ نکند و تأثیر بدی نگذارد

پی‌نوشت:
۱) نهج‌البلاغه، خطبه 203
۲)کتاب سلیم بن قیس ، صفحه 674
۳) کتاب سلیم بن قیس الهلالی ، صفحه 915