منطق بیان

قال الامام علی علیه السلام:أجملوا فی الخطاب تسمعوا جمیل الجواب؛ زیبا بگوئید تا زیبا بشنوید. (غرر الحکم،ج2،ص 266)

حکومت اسلامى و نژادپرستى

یکی از امور مهمی که موجب شکست کشورهای اسلامی و سرخوردگی آنان است، موضوع نژاد است؛ سلطه‌گران بسیار از این موضوع بهره برده‌اند و در ذهن مسلمین رسوخ دادند که این اشخاص عرب هستند پس باید حکومت عربی باسد و همان‌ها باید بر ما حکومت کنند یا این اشخلص ترک‌ هستند پس باید حکومت ترکی باشد و آن‌ها باید بر ما حکومت کنند یا این اشخاص فارسی هستند پس باید حاکمان ما فارس باشند؛ با همین جملات خواستند کشورهای اسلامی را تجزیه و در نهایت به کشورهای کوچک تبدیل و سپس آن‌ها را نابود کنند و البته چنین افرادی ظاهرا اسلامی را فراموش کرده‌اند؛ چرا که اسلام نه حرف از عرب می‌زند و نه حرف از فارس و ترک بله حاکم باید عدالت محور باشد با هر زبانی که باشد و هر نژادی که هست.


امام خمینی (ره): نژادپرستی ، همان است که اسلام بر آن خط قرمز زده است و بین سیاه و سفید، عرب و عجم فرق نگذاشته مگر در تقوا؛ تقوای سیاسی، مادی، معنوی. اصل اسلام است[ و عمل به آن] نه نژاد و زبان. (۱)


پی‌نوشت:

۱) صحیفة الامام، الجزء١، الصفحة ٣٤٤

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
Designed By Erfan Powered by Bayan